Broskvoň

  • Kadeřavost broskvoně

    Kadeřavost broskvoně

    Na napadených listech se vytváří vypouklé červené puchýře. Dochází ke zkadeření listů a obvykle v průběhu června k jejich zasychání a opadu.

  • Moniliová hniloba plodů (broskvoň)

    Moniliová hniloba plodů (broskvoň)

    Plody hnědnou, měknou a hnijí. Na povrchu se vytváří světlé polštářky umístěné v kruzích. Napadené plody buď opadávají nebo vysychají a zůstávají viset na stromech. Ve skladech plody celé zčernají. Vyskytuje se hlavně u plodů napadených škůdci (např. obaleči, vosy) či jinak poškozených (krupobití). 

  • Moniliová spála květů (úžeh) broskvoň

    Moniliová spála květů (úžeh) broskvoň

    Květy hnědnou a zasychají. Napadené jsou také větévky, kde části nad postiženým místem zavadají a uschlé listy zůstávají na větévkách viset. Často se vyskytuje klejotok.

  • Mšice

    Mšice

    Mšice sají na spodní straně listů a na vegetačních vrcholech. Napadené části se deformují a žloutnou. Rostlina je pokryta lepkavou medovicí.  

  • Padlí broskvoňové

    Padlí broskvoňové

    Napadá listy, letorosty a hlavně plody. Na plodech se vytváří okrouhlé, různě veliké skvrny pokryté bělavým později hnědým povlakem. Může docházet i k praskání a deformaci napadených plodů.

  • Rakovinné odumírání peckovin

    Rakovinné odumírání peckovin

    Na větvích a kmenech nejčastěji v místech větvení nebo poranění např. po řezu se objevují tmavě zbarvená mírně propadlá místa a klejotok. Části nad postiženými místy postupně usychají.

  • Svilušky

    Svilušky

    Na listech se objevují žluté skvrny, které se postupně slévají. Žilky listů zůstávají stále zelené. Na spodní straně listů jsou okem vidět drobní pomalu se pohybující roztoči a také se zde vytváří jemná pavučinka. Vyskytuje se hlavně v suších a teplejších letech.