Paprika
-
Bílé „mušky“ asi 0,5 cm velké, pokryté voskovou vrstvičkou, které sají na spodní straně listů. Napadené části se deformují a žloutnou. Rostlina je pokryta lepkavou medovicí.
-
Mšice sají na spodní straně listů a na vegetačních vrcholech . Napadené části se deformují a žloutnou. Rostlina je pokryta lepkavou medovicí.
-
Na špičkách plodů paprik se objevují nejdříve měkké, vodnaté a světle hnědé skvrny, které později tmavnou a tvrdnou. Jedná se o poruchu, která je způsobena nedostatkem přijatelného vápníku.
-
Dochází k napadení kořenového krčku, který vodnatí, černá a zužuje se. V místě tohoto zúžení ztrácí rostlina pevnost a láme se tzv. padá. Nejčastěji jsou napadány mladé rostlinky po vzejití. Onemocnění se vyskytuje v ohniscích.
-
Na listech se objevují žluté skvrny, které se postupně slévají. Žilky listů zůstávají stále zelené. Na spodní straně listů se vytváří jemná pavučinka a jsou zde okem vidět drobní pomalu se pohybující roztoči. Někteří další roztoči mohou sát i na plodech, které se následně deformují a korkovatí.
-
Napadá nezralé, ale především zrající a zralé plody. Nezralé plody hnědnou, zrající a zralé měknou a hnijí. Při vlhkém počasí porůstají šedivým porostem houby.