Plíseň bramboru

Plíseň bramboru

Popis:

Na okrajích a špičkách listů šedozelené vodnaté skvrny. Za vlhka se na spodní straně mohou vytvořit bělavé povlaky. Skvrny postupně hnědnou, zasychají a objevují se i na řapících nebo stoncích. Spory houby se po deštích splavují do půdy a napadají hlízy. Napadení hlíz se projevuje tmavými skvrnami na povrchu, na průřezu jsou skvrny umístěny především po obvodu.Ochrana:

Nevysazovat napadené hlízy.První ošetření se provádí obvykle při začátku kvetení. Postřiky opakujeme v intervalu 10- 14 dní v závislosti na rychlosti růstu porostu a na počasí (vlhkost). Pokud dojde k silnějšímu napadení, je vhodné předčasně odstranit nať a zabránit tak infekci hlíz. Přípravky na bázi mědi (Kuprikol 50, Champion 50 WP) používáme na závěr sezóny.
Činitelé na rostlině

  • Plíseň bramboru

    Plíseň bramboru - Brambory

    Na okrajích listů šedozelené skvrny. Za vlhka se na spodní straně vytvoří bělavé povlaky. Skvrny hnědnou, zasychají a objevují se i na řapících nebo stoncích. Spory houby se splavují do půdy a napadají hlízy, kde se na jejich povrchu tvoří hnědé skvrny, na průřezu jsou skvrny umístěny po obvodu.